Zkuste náhrdelník z bílého zlata

Když se řekne zlato, mnoha lidem se vybaví šperky, olympijské hry, mistrovství světa, klenoty a spoustu dalších asociací. Pokud ale půjdeme trochu hlouběji pod povrch, zjistíme, že zlato se také dělí do různých kategorií a na trhu rozhodně nenajdeme jen klasický zářivě žlutý kov.

Jaké varianty například existují? Kromě červeného nebo modrého zlata je tu i zelené a samozřejmě také bílé, které je hodně populární nejenom při výrobě snubních prstýnků. Pojďme si jej trochu blíže představit…

Vyniká tvrdostí, trvanlivostí a také prakticky dokonalou tvarovou stálostí.“

Náhrdelníky z bílého zlata jsou elegance sama, pokud si je někam vezmete, chcete prostě jen podtrhnout vzácnou chvilku. Příjemné na dotek, tedy zaručující ničím nerušené okamžiky s přáteli nebo během slavnostního večera. Vlastně, můžete si je vzít, kam jen chcete – fantazii se meze nekladou.

Náhrdelník z bílého zlata
Náhrdelníky z bílého zlata – proč ne?

Díky příměsi dalších kovů, mezi nimiž hrál ještě nedávno prim hlavně nikl, ale postupně se dostávají do hry i palladium, mangan a další (zapojit se může například i stříbro), je bílé zlato skutečným unikátem. Náušnice, prstýnky nebo náhrdelníky z bílého zlata slibují stovky a tisíce různých podob, takže si vybere naprosto každý. Vhodné jsou jak pro neformální příležitosti, tak i pro chvíle, na kterých nám záleží, jako je například svatební obřad. Jistě, třeba pro snubní prstýnky je tento materiál vůbec nejžádanějším – a jistě není divu, že?

Také čtete:  Proč je bílé zlato vlastně tak populární?

Bílé zlato je v podstatě neutrální, takže nebude působit křiklavě vedle žádného drahého kamene.

Kombinuje se proto dobře s akvamaríny nebo safíry, tady se fantazii meze rozhodně nekladou. Tento typ zlatého kovu rozzáří letní typy, výborně vynikne na bledším odstínu pleti a je to snadno kombinovatelný šperk do garderoby – a ten se, jak známo, hodí vlastně vždycky.

Pokud jde o to, kolik zlata je vlastně ve šperku, zajímejte se o ryzost, uváděnou typicky v karátech. Díky nim zjistíte, jaký podíl má žluté zlato a jaký je podíl jiného kovu. Například, v dřívějších dobách, tvořil nikl asi desetinu hmotnosti šperku z bílého zlata. Náhrdelníky z bílého zlata však vesměs už v moderní podobě nikl neobsahují a sahá se spíše k jiným kovům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *