Zamyšlení nad náušnicemi z bílého zlata

Bílé zlato je skutečným fenoménem, které uchvacuje všechny generace. Jak vlastně vzniká? Kolik výhod v sobě snoubí a proč je ve šperkařském průmyslu tak oblíbené? V zásadě, jde o slitinu klasického žlutého zlata a nějakého bílého kovu – může jít o mangan, nikl nebo třeba i vzácnější palladium.

Díky novým technologiím je možné mnohé, vyrobit bílé, žluté nebo třeba červené zlato už není žádným problémem. Náušnice z bílého zlata doplní hlavně světlejší odstín pleti, ale také vaši povahu, která je průbojná a chce se prosadit v mužském světě.

Bílé zlato je ideálním snad úplně pro každý šperk

Když se žluté zlato spojí s niklem, je zaručena mimořádná tvrdost a odolnost. Nejčastěji se podobná kombinace využívá pro snubní prsteny. Takzvané bílé zlato je doslova univerzální, a to i proto, že je vhodné nejen pro každodenní nošení, ale i pro trochu vzácnější příležitosti, slavnosti, společenská setkání a tak podobně. Je skutečně ideální pro všechny, vzácně ale může způsobovat dokonce i alergickou reakci – nemůže za to ani tak zlato, jako spíš nikl, který tvoří obvykle asi jednu desetinu hmotnosti šperku. Ale žádný strach, vesměs jde o drobné vyrážky na kůži. Možná i proto se od niklu spíše ustupuje a nahrazuje se jinými kovy, konkrétně tedy již zmíněnými manganem či palladiem.

Náušnice z bílého zlata jsou elegance sama, dá se u nich dosáhnout výjimečného lesku – na vzduchu jsou totiž dokonale stálé. Je pravdou, že bílé zlato se dlouhou dobu používalo hlavně do hodinek a klenotnictví zažívá jeho boom až poslední generaci, na nynější oblibě mezi zákazníky zlatnictví to vůbec nic nezmění.

Také čtete:  Náušnice z bílého zlata

Nezapomeňte, že podobně jako u žlutého zlata je zde zásadní ryzost, veličina udávaná v karátech. Naprosto ryzí zlato rovná se 24 karátů, osmikarátové zlato pak obsahuje reálně jen třetinu nejdražšího olympijského kovu. Dobře si proto prohlédněte, co vlastně kupujete…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *