Vaše prstýnky z bílého zlata

Když se řekne bílé zlato, mnoha lidem se jistě vybaví nejnovější módní trend v oblasti šperkařství. Dokonale bílý kousek, který je na vzduchu dlouhodobě stálý, nabídne i nízkou hmotnost a dokonalou odolnost vůči všem možným vlivům.

Kromě toho se dá kombinovat s mnoha dalšími šperky, nehledě k tomu, že je ideálem pro různé společenské příležitosti – od poměrně neformálního setkání s přáteli až třeba po svatební obřad. Tady se fantazie skutečně meze nekladou…

Původní žlutá barva je mnohem světlejší, jak to na vás působí?

Prstýnky zlaté s mědí
Prstýnky zlaté s mědí

I když mají klasické zlaté šperky zářivou a teplou barvu, v kombinaci s niklem, manganem, ale také mědí a zinkem, je výsledný produkt jasně bílý. Ryzost se udává jako tradičně v karátech, běžně se na trhu objevuje čtrnáctikarátové bílé zlato (tedy má v sobě přesně 58,5 procenta čistého kovu), někdy najdeme i osmnáctikarátové zlato, kde je obsah čistého kovu tříčtvrtinový.

Prstýnky z bílého zlata jsou vhodné pro slavnostní chvíle, už jen proto, že vám doslova vydrží navěky. Nepotřebují nijak zvláštní údržbu, na světle i vzduchu jsou stálé a na rozdíl třeba od stříbra je nemusíte zdaleka tak pravidelně čistit. I to je rozhodně plus, protože kdo má doma stříbrné klenoty, ví své!

Prstýnek z bílého zlata

Bílé zlato se v rámci šperkařství objevilo se začátkem minulého století, ale drahnou dobu se využívalo jen do hodinových strojků a náušnice, prstýnky nebo náhrdelníky se objevují až poněkud později. Výhodou je, že bílé zlato může teoreticky hrát všemi barvami – trošku růžové, hnědé nebo světle žluté nikdy neuškodí, nemusí být docela bílé, záleží totiž samozřejmě na konkrétní příměsi.

Také čtete:  Vše o zlatě a náušnicích z bílého zlata

Přívěskový řetízek, gravírovaný křížek nebo třeba i zlatý zásnubní prsten z bílého zlata

…to je jen malá ochutnávka toho, co může potěšit milovníky krásných šperků z bílého zlata. Třeba právě na snubní prsteny je to vůbec nejoblíbenější materiál, a to dílem pro svou eleganci, dílem také pro svou dlouholetou neměnnost.

Pokud chcete jít ruku v ruce s módními trendy, určitě dejte bílému zlatu šanci – stokrát vám ji splatí zpátky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *