Tři typy náušnic pro každou příležitost

Většina dívek nosí náušnice již od nejútlejšího dětství. U nemluvňat je to přirozené rozlišení holčiček od chlapečků. V pozdějším věku nás tento druh šperků začíná zajímat více a zkoušíme, měníme, vybíráme. Náušnice jsou doplňkem, který nepostačí pouze v jednom provedení, potřebujeme jich mnohem více.

Není pecka jako pecka

Náušnice pecky
Peckovky

Častým typem, který na ženském uchu vídáme, jsou takzvané peckové náušnice. Jejich princip spočívá v tom, že celý šperk je jednolitý, ať už zdobený či jednoduchý. Nic z ucha nevisí, nic se zde nehoupe, ale přesto úžasně zdobí a doplní celý outfit ať už se jedná o jakoukoliv příležitost. Peckové náušnice mohou být drobné i mohutnější, prostých tvarů, ale i nejrůzněji zdobené a osazené kameny či perlou.

Hodí se pro ženy každého věku. V mnoha variacích se určitě skrývají ve většině šperkovnic.

Kruhy, kroužky, polokruhy

Nejedná se teď o úvod do hodiny geometrie, ale o další velmi oblíbený typ dámských náušnic. Jednoduché zlaté či stříbrné kroužky, masivnější půlkruhy zdobené zirkony, diamanty i jinými kameny, ale i výrazné velké kruhy, které zažily svou velkou slávu v devadesátých letech, ale dosud jim neodzvonilo.

Všechny z těchto jmenovaných typů náušnic jsou velmi oblíbené a jejich variabilita a možnosti provedení snad nezná mezí. Dají se nosit ve všední den i pro sváteční příležitost. Zajisté by měla mít každá žena některý z typů kruhových náušnic také ve své sbírce.

Také čtete:  Náušnice z bílého zlata na 10 způsobů

Visící skvosty s drahým kamenem nebo perlou

Šperky, které nelze přehlédnout. Blyštící se visící náušnice patří mezi klasiku. Opět se jedná o oblíbený a v mnoha provedeních vyráběný doplněk. Náušnice mohou být krátké, zaoblených tvarů, zdobené kamínky, či pouze z jednoho druhu barevného kovu. Oblíbené jsou takzvané houpací náušnice, na nichž je často zavěšen drahý kámen v nejrůznějším tvaru či perla.

Typické jsou slzové nebo lustrové náušnice, které jsou více členité. Slavnostní okamžiky si často bez visících náušnic nelze představit. Neznamená to však, že by se nedaly nosit i běžně.

Chcete-li udělat dobrý dojem, vkusně sladěné náušnice vždy efektně dotvoří celý zevnějšek. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *