Snubní prsten chirurgická ocel

Když myslíme na snubní prsten, chirurgická ocel není pravděpodobně první věc, která vás napadne. Spíše to může být bílé zlato. Tradiční zásnubní nebo snubní prstýnky bývají však i žluté, stříbrné, z platiny… ale nerez? (ano, mnoho lidí hledá rozdíl mezi nerezem a chirurgickou ocelí, ale ono je to vlastně totéž).

Pravda je taková, že díky pokročilých technologiím se šperky z chirurgické oceli stávají jedny z nejkrásnějších šperků. A také jedny z těch více cenově dostupných.

Když jste tady, tak hádám, že vás chirurgická ocel zajímá. Dobře, nezní to úplně fajnově, jako zlato nebo stříbro, nicméně možná vás přesvědčí její nesporné výhody.

Z čeho ta „chirurgická ocel“ vlastně je?

Ať víte, z čeho by byl váš snubní prsten z chirurgické oceli, tak je to primárně: chrom, železo a nikl. Vysoký obsah chrómu v kombinaci s nízkým obsahem uhlíku vytváří obzvláště antikorozní a zakalující materiál. Chirurgická ocel se stává více a více populární.

Výhody chirurgické oceli

Jednou z největších výhod tohoho materiálu je jeho odolnost. Jeho stabilita a odolnost proti chemikáliím je také důležitá, protože to zabrání poškození a korozi, což v praxi znamená, že má dlouhou životnost. Snadno se také udržuje.

Chirurgická ocel ani nemusí být ošetřována (přečtěte si, jak vyčistit stříbro po domácku) nebo rhodiována, aby si zachovala její třpyt a barvu. Postačí ubrousek, kterým občas setřete z prstýnku vaše otisky:-)

Také čtete:  Sedm tipů jak správně vybrat snubní prsten

Kdo má rád ekologii, tak ho jistě potěší zpráva, že chirurgická ocel je 100% recyklovatelná a k recyklaci stačí relativně málo energie.

Nevýhody

Prstýnky z nerezové oceli můžou nahradit prstýnky z bílého zlato, ale nikdy nebude tento materiál vypadat úplně stejně jako bílé zlato nebo jako platina. „Nerezová ocel má ostrý kovový lesk, který rozhodně vypadá o něco méně prémiově než měkčí záře bílého zlata nebo lesk platiny.

Při výběru vyhledejte ověřeného obchodníka. Na trhu je asi 150 druhů chirurgické oceli a ne každý druh se hodí jako šperk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *