Sedm tipů jak správně vybrat snubní prsten

Přípravy na svatbu v sobě skrývají spoustu očekávání, ale také starostí. Mezi jeden z nejdůležitějších úkolů patří bezesporu výběr snubních prstenů. Ty nám totiž, na rozdíl od šatů či svatební kytice, vydrží navždy. Na co se zaměřit a na co si dát pozor? 

Nechte si na výběr snubních prstenů dostatek času

Pokud je to možné, nechte si na výběr snubních prstenů dostatek času. Načerpejte inspiraci v katalozích, na internetu, obejděte zlatnictví nebo zavítejte na svatební veletrh. Rozhodování ve spěchu a pod tlakem se nemusí vždy vyplatit.

Jak vybrat snubní prstýnek
Snubní prstýnky – no jo, ale jak si je vybrat?

Vyberte si vhodný materiál šperku – možnosti jsou neomezené

Dnešní doba přeje volnosti, při výběru snubních prstenů to platí také, nabídka je neskutečně široká a možností je spousta. Kdo si nelibuje v konvenčním žlutém zlatě, může zkusit oblíbené bílé nebo růžové. Častou volbou snoubenců je také platina, palladium, titan, ocel nebo stříbro.

U každého materiálu je vhodné zjistit si možnosti úpravy, gravírování a životnosti obecně.

Tvar šperku zůstane navždy

Trendy ve snubních prstýncích se neustále mění. Chvíli jsou moderní ploché, jindy zaoblené tvary. Prsten, který často zdobí ruku nepřetržitě, by se měl líbit především tomu, kdo jej nosí. Zbytečné experimenty s módními výstřelky se nemusí s odstupem času vyplatit, proto raději poslouchejme při výběru své srdce a nehleďme tolik na trend současné doby. 

Jednoduchost, zdobení či kamínky ve snubním prstenu?

Už dávno není pravdou, že snubní prsten by měl být jen jednoduchým hladkým kroužkem a zdobení je výsadou prstýnku zásnubního.

Také čtete:  Snubní prsten chirurgická ocel

Prstýnky tak bývají hojně upravovány kupříkladu pískováním či frézováním, ženy si jej rády nechávají osadit třeba oblíbenými zirkony a jinými drahými kameny.

Odhadněte správnou velikost a šířku

Odhadnout správě velikost prstenu není jednoduché. Ideální je vyzkoušet si jej osobně u prodejce, případně dobře prst změřit. Počítat je nutno i s šířkou a tloušťkou prstenu, která může jeho nasazování ovlivnit. Chceme-li nosit prstýnek denně a nesundávat jej z ruky ani při nejrůznějších aktivitách, pak by nám měl pohodlně sedět a nepřekážet.

Snubní prstýnek fotografie
Snubní prsten se jistě objeví i na svatební fotografii

Při výběru se také informujme na možnosti změny velikosti v průběhu následujících let. Ne všechny materiály se dají upravovat. Na penězích také záleží

Snubní prsteny seženeme v nejrůznějších cenových relacích. Dopředu bychom asi měli vědět, kolik jsme ochotni investovat. Šetřit každou korunu a spokojit se s něčím, co nechceme, však není úplně to pravé.

Utratit veškeré úspory ale také není rozumné. Ideální je zlatá střední cesta. Cena, jež nás nezruinuje, a pořídíme za ni prsteny, které budeme rádi nosit každý den.

Najděte správného a ověřeného prodejce

Vybrat snubní prsteny může být oříšek, stejně náročná bývá volba jejich prodejce či výrobce. Zlatnictví dnes máme na každém rohu.

Když se však chystá velký životní okamžik, jakým svatba bezesporu je, očekáváme nadstandard. Nespokojme se s neochotným přístupem, trvejme na svém, chtějme kvalitu, flexibilitu a vstřícnost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *