Růžové šperky, díky kterým se odlišíte

Proč jsou růžové šperky tak lákavé a zároveň ještě ne zcela objevené? Vždyť už jen ta představa vzít si ven nebo na společenskou událost růžové šperky znamená, že se odlišíte.

Růžové šperky: Růžová barva…

růžové šperky
Růžové šperky třeba k vašemu růžovému tílku nebo svetru?

…je mnohem teplejší barva než bílé zlato nebo stříbro a je měkčí než žluté zlato. Jak jsem psal, je to luxusní a zároveň podhodnocené zboží, které ladí k většině druhům kůže. V podstatě je růžové zlato tzv. “novou klasikou” pro svou krásu a všestrannost. 

Nejprve v císařském Rusku na počátku 18. století, renomovaného klenotníka pro cary, Carl Fabergé zdobil své nejmodernější výtvory včetně slavných Fabergé vejce s drahým kovem, který byl naplněn mědí. Původně nazvaný „ruské zlato“ byl později přejmenován mezinárodně jako růžové zlato. Může to být směs žlutého zlata, mědi a stříbrného nádechu, díky němuž je růžové zlato tak komplementární a všestranné.

Pokud jde o styling růžových zlatých šperků…

…zjistíte, že jejich lákavý lesk a harmonický tón jej činí velmi nositelným kusem. Růžové zlato také vypadá skvěle opotřebované s jinými kovovými odstíny, které se dobře daří na stohování a vrstvení.

Také čtete:  4 fakta o zlatě, které jste netušili

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *