Prstýnky – Proč se nám tak líbí?

Prstýnky patří do našeho života nejen jako ozdobné šperky, váží se k nim i vzpomínky, citové vazby a další nejrůznější pouta. Symbolika prstenu od nepaměti přitahuje, proto je i tento kroužek často zmiňován v písních, básních, románech a nejednou se stal ústředním tématem i na filmovém plátně.

Bez rozdílu věku, bez předsudků

Prstýnky mohou nosit úplně všichni. Malé holčičky se jimi zdobí, když si hrají na princezny, nosí je puberťáci, a to nejen dívky, ale i chlapci. V dospělosti značí přítomnost zlatého kroužku na prsteníčku levé ruky svazek manželství, na tom pravém zase prstýnek s drahým kamenem dokazuje, že je žena zasnoubena.

Prstýnky modré
Prstýnky do modra – možná už příliš, ale pokud to tak žena cítí…

Dnes více než kdy dříve vídáme muže napříč generacemi i profesemi, jak nosí prstýnky. Za prsteny se nikdo nestydí, ba naopak. Hrdě jsou nošeny, aby vyjádřily postoj člověka. I když jsou snubní a zásnubní prstýnky často těmi nejvzácnějšími, neznamená to, že ostatní kroužky z jakéhokoliv kovu nemají váhu.

Pestrý výběr pro každého

Co se prstýnků týká, pak si na své přijde opravdu každý. Od zmiňovaných malých dívenek, které se touží zdobit jako jejich maminky, až pro náročné ženy, které si potrpí na luxusní a drahé skvosty.

Nejlevnější prstýnky koupíme v hračkářstvích, bižuteriích či u pouťového stánku, jejich cena je v řádu desetikorun, mnohdy však udělají radost větší, než cokoliv jiného.

Ve velké oblibě jsou prsteny nižších cenových kategorií vyráběny třeba ze stříbra, oceli či titanu. Mohou být jednoduché, moderní či zdobené kameny.

Také čtete:  Vybíráte prstýnek?

Často jsou viděny i na prsteníčcích, čímž se z nich stávají prsteny snubní a zásnubní. Na výsluní se však stále hřejí i prstýnky zlaté ať už ty bíle zbarvené, nebo klasické žluté. Mají své kouzlo, svůj půvab a ze scény zřejmě jen tak brzy nezmizí. I když je jejich cena oproti jiným kovům vyšší, zlato je prostě zlato.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *