Prstýnky na 10 způsobů

Jaké druhy prstýnků vyhledáváte? Článek berte jen jako pro přehled:-)

Dětské prstýnky: Na co koukat?

Než holčičky vyrostou ve slečny a mladé dámy a než obdrží svůj první prstýnek z lásky, vzhlížejí ke svým maminkám, jak se zdobí a přejí si dělat to samé. Není nic jednoduššího, než holčičkám udělat radost a koupit jim to, po čem touží.

Dětské prstýnky není nutné pořizovat hned ze zlata, radost udělá i ten ze třeba ze stříbra či chirurgické oceli. Hezky jej dozdobí třeba drobný kamínek či perlička a malá princezna se bude rázem cítit jako v sedmém nebi.

Někdy rodiče volí dětské prstýnky v nejlevnějších cenových kategoriích, aby v případě jejich ztráty nebyla škoda příliš veliká. Není však důvod se obávat, šťastná parádnice jej bude zajisté opatrovat jako oko v hlavě. 

Prstýnky z bílého zlata 

Velmi oblíbené bílé zlato je hojně využíváno pro výrobu nejrůznějších šperků. Prstýnky z bílého zlata patří mezi nejoblíbenější kousky.

prsteny z bílého zlata
Vaše oblíbené prstýnky – jak jinak, než z bílého zlata

Zvlášť oblíbené jsou prstýnky z bílého zlata jsou právě snubní a zásnubní. Jsou moderní, vkusné, na trhu je velký výběr hotových kousků, není však problém nechat si vyhotovit něco originálního na zakázku.

Prstýnky z bílého zlata jsou prostě v současné době na vrcholu své slávy, nabízí je každé zlatnictví a je to skutečně parádní podívaná.

Vkusně vypadají prstýnky jak jednoduché, hladké, tak třeba pískované, s rýhou, kamínky, ornamenty, se zaoblenými hranami či těmi ostrými.

Také čtete:  Prstýnky - Proč se nám tak líbí?

Důležité je hlavně to, aby ten, kdo prstýnek oblékne, byl spokojen a nosil jej rád. 

Prstýnek s perlou 

Skvostem mezi šperky je dozajista prstýnek s perlou. Vyzařuje výjimečnost, krásu a eleganci. Perly jsou dodnes považovány za velkou vzácnost, už kvůli tomu, jak dlouho se rodí a jak složitě se získávají.

Prstýnek s perlama
Prstýnek s velkou perlou

Přírodní perly se tvoří tak, že do schránky ústřice zavítá nečekaně cizí tělísko, kupříkladu zrnko písku.

Ústřice reaguje vylučováním perleťové hmoty a ta se na tomto cizím tělese začne usazovat.

Z jedné ústřice je možné získat pouze jednu perlu, právě proto jsou přírodní perly tolik vzácné. Stejným způsobem se rodí perly z chovů, jen je tělísko do ústřice zavedeno cíleně.

Zhruba jeden rok trvá, než perla doroste do požadované velikosti. 

Stříbrný prstýnek se zirkonem

Stříbrné prstýnky patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější. Nejkrásnější jsou pak ty, které obsahují kamínek. Kupříkladu stříbrný prstýnek se zirkonem je vždy krásným kouskem, který velice potěší.

Stříbrný prstýnek
Stříbrný prsten se zirkonem – líbí?

Na výběr jsou elegantní, vkusné i decentní šperky, ale i ty, které se pyšní velkým kamenem, jež je dominantou celého prstenu.

Zirkony patří ne náhodou mezi nejoblíbenější kameny, kterými jsou šperky osazovány. 

Ve velkém jsou využívány jako náhrada diamantů, a to hlavně ve své bezbarvé a čiré podobě.

Zirkony však mohou zdobit šperky v nejrůznějších odstínech od žluté přes modrou, červenou či zelenou. Právě zelený zirkon patří mezi velmi vzácné a také drahé kousky. 

Prstýnek s opálem 

Kdo chce blízké osobě udělat radost něčím neokoukaným a přesto neskutečně krásným, může koupit prstýnek s opálem. Opál je jedinečný druh drahokamu, který je zvláštní tím, že je beztvarý. Unikátní je také svým zbarvením, každý kousek je totiž jedinečný originál.

Také čtete:  Pět zajímavostí o prstenech

Jeho barva je často popisována jako odlesky duhy, jedná se v tomto případě o optický jev, kterému se říká opalizace, kámen tak působí, jakoby hrál všemi barvami.

Mezi nejoblíbenější patří opály bílé a ohnivé. Drahý opál je pak znám jako nejcennější odrůda, která se vyznačuje nejkrásnějšími barvami. Opálu jsou připisovány také blahodárné schopnosti, které mají vliv na pozitivní myšlení. 

Prstýnky z chirurgické oceli pro dva 

Každý si svůj svatební den představuje jinak. Jeden pár nedá dopustit na luxusní a honosnou svatbu za účasti stovek příbuzných, druhý zase nepotřebuje okázalosti a spokojí se s prostým zpečetěním své lásky. Stejnou roli v tomto ohledu hrají často snubní prstýnky. Kdo nechce, nebo si nemůže dovolit investovat do těchto šperků většinu svých úspor, hledá vhodnou alternativu.

Tou mohou být prstýnky z chirurgické oceli pro dva. Jsou vyráběny v nejrůznějších designech tak, aby uspokojily představy a přání snoubenců, přesto nejsou drahé.

Prsten pro nevěstu může být stejně, jako jakýkoliv jiný osázený drahým kamenem či jinak zdoben, lze do něj vyrýt nápis. 

Stále však bude krásnou a adekvátní připomínkou svazku manželského. 

Prstýnek s diamantem 

Mezi nejluxusnější šperky, které lze získat patří jistě ty, jež jsou zdobeny kamenem nejkrásnějším a nejcennějším.

Prstýnek s diamantem tak může být hrdým představitelem této kategorie. Ať už se jedná o šperk, který zdobí prsteníček mladé slečny, jež se brzy stane vdanou paní, nebo je to prstýnek, který právě manželství dokazuje, vždy je tento skvostný kousek navlékán na prst s hrdostí a láskou.

Prstýnek s diamantem však může nosit i jakákoliv jiná žena. Diamanty nejsou určeny jen pro budoucí nevěsty či vdané paní, ale mají dělat radost všem ženám, které si libují v kráse a luxusu a přejí si být zdobeny tím nejlepším, co si lze přát. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *