Vybíráte prstýnek?

Touha zdobit se, pomalovávat si tělo a nosit na sobě odznaky své síly, moci nebo postavení provází člověka asi od nepaměti.

Pochopte, jak prstýnky vznikaly a prohlubte mezi vámi a prstenem vztah

Podle legendy začali lidé nosit prsteny jako hold Prométheovy za to, že jim přinesl oheň. Za svůj čin, byl Prométheus přikován ke skále. Po odpykání trestu mu zůstal na prstě kroužek jako připomínka.

O stovky let později, když se dříve žena zaslíbila nějakému muži, začala nosit na prsteníčku levé ruky kroužek. Nejprve to byla uvázaná kůže kolem prstu nebo provázek. Postupně se přešlo na materiál jako je dřevo a kov.

Význam nošení prstýnků
Význam nošení prstene

S rozvojem šperkařství a dovednosti zpracovat kovy, se od 14. století prsten stal stále více zajímavý jako ozdoba a ukazatel společenského postavení.

Proč si ženy kupují prstýnky?

Ženy se rády zdobí a ruce jim nabízejí mnoho možností. Prsteny mohou být jednoduché kroužky na jednotlivých prstech nebo mohou být spojené s náramkem pomocí řetízku. Krásné a dnes velmi moderní jsou prsteny pro několik prstů dohromady nebo vrstvení prstenů.

Mnohé ženy chtějí vyjádřit svou individualitu a tvořivost právě prostřednictvím vrstvení a kombinování svých šperků.

Také prst, na kterém žena ráda nosí prsten, o ní mnoho řekne. Kroužek z kovu, posiluje energii prstu, na kterém se nosí.

Význam nošení prstýnků na jednotlivých prstech

Víte, na jakém prstu prsteny nosit a jaký je význam nošení prstenů na jednotlivých prstech? Dozvíte se níže v tabulce.

Význam prstenů na jednotlivých prstech
Význam prstenů na jednotlivých prstech
PalecOdpovídá živlu vodě a zastupuje intelekt a jeho využití v našem životě. Prsten na palci patří nezávisle myslícím ženám, které mají svůj vlastní názor a nebojí se ho prezentovat.
UkazováčekZastupuje živel ohně, vyjadřuje sílu ega a odvahu jít svou vlastní cestou. Posílení této energie dává najevo, že žena usiluje o samostatnost v životě, chce se zbavit zbytečných obav a strachů a jít cestou, která je pro ni ta nejlepší.
ProstředníčekNáleží Akáše – tedy prostoru jako takovému a představuje rozměr, který přesahuje pozemskou existenci. Prstem na prostředníčku žena dává najevo, že se chce nechat vést životem svou duší, chce naslouchat své intuici a nepodléhat negativním pocitům a emocím.
PrsteníčekZasvěcen živlu země a představuje naše zařazení do společnosti. Je to prsten oficiálního vyjádření určitých vztahů a postavení. O ženě to říká, že přijímá sebe sama s láskou a ráda dělá to, co sama chce dělat.
MalíčekPatří živlu vzduchu, komunikaci, přátelství a rodině. S prstenem na malíčku říkáte, že dbáte na rodinné vztahy, jste ráda v kruhu svých blízkých a také o ně ráda a s láskou pečujete.
Významy jednotlivých prstů přehledně

Prsten na prsteníčku…

…je zasvěcen živlu země a představuje naše zařazení do společnosti. Je to prsten oficiálního vyjádření určitých vztahů a postavení. O ženě to říká, že přijímá sebe sama s láskou a ráda dělá to, co sama chce dělat.

Také čtete:  Prstýnky - Proč se nám tak líbí?

Prsten na malíčku…

malíček patří živlu vzduchu, komunikaci, přátelství a rodině. S prstenem na malíčku říkáte, že dbáte na rodinné vztahy, jste ráda v kruhu svých blízkých a také o ně ráda a s láskou pečujete.

Mnohé ženy si vybírají prsteny často podle intuice a zcela bez přemýšlení je nosí na konkrétním prstu. Pokud se tak cítí dobře – znamená to, že se energie spojily a vše funguje jak má.

Proč muži kupují prsteny ženám?

Hlavní důvod je dárek. Prsten je krásný dárek, pokud znáte vkus a preference ženy, pro kterou prsten vybíráte, nemůžete se zmýlit. Prsteny ve všech kovech, s kameny nebo bez kamenů se přímo nabízejí jako ten nejvkusnější dárek vůbec.

A mimo klasické důvody jde často o jakési utvrzení, že daný muž už nechce žádnou jinou ženu.

Dejte si u koupě pozor na správnou velikost prstenu

Pokud si nejste jisti jakou velikost prstenu zvolit, zkuste změřit vnitřní průměr prstenu, který běžně nosíte.

Získanou hodnotu v milimetrech najděte v tabulkách velikosti prstenů na internetu a převeďte ji na velikost prstenu. Pokud jste naměřili jiné číslo, než je přímo uvedeno v tabulce – zaokrouhlete na nejbližší hodnotu v rozmezí +/- 0,2 mm.

Například jste naměřili 18.2 mm a v tabulce jsou hodnoty 18,1 nebo 18,5 – zvolte 18,1 a dostanete velikost 57. Jedná se o evropské tabulky, pokud nakupujete prsten v zámoří – nejlépe vyzkoušet.

Také čtete:  Prstýnky k vašemu zasnoubení

Dalším velmi krásným důvodem pro darování prstene je žádost o ruku. Zásnubní prsteny se těší velké oblibě, je jich mnoho druhů ve stále krásnějších a zajímavějších kombinacích.

Snubní prsten má za úkol příjemně překvapit, okouzlit a být natolik krásný, že ho žena bude ráda nosit. A samozřejmě zajistit, že neřekne „ANO, ale…“, ale pouze „ANO“.

Zajímavá je také záruka, která je poskytována při koupi zásnubního prstenu – 1 rok na vrácení bez udání důvodu. Pozor, není to standard, každý obchod to může mít jinak.

Ve světě prstenů a prstýnků se čas od času objevují pokusy o netradiční řešení – jako je například čtvercový prsten, nebo návlečníky, které spojují několik prstů dohromady.

Tyto trendy se nosí většinou jen na určité příležitosti nebo vhodně doplní zajímavý outfit. Pro denní nošení jsou stále nejoblíbenější kruhy, neboli kroužky.

Prstýnky jako kroužky…

…se rozlišují podle šíře. Začínají jemnými až nenápadnými kruhy o šíři 1,9mm a dosahují do 12 mm. Širší prsteny už znemožňují pohnout kloubem, proto se řadí mezi originální, které se nosí jen výjimečně.

Prsteny významy na prstech, druhy prstýnků
Prstýnky – kroužky – od těch jemných až po dominantní prsteny

Jemné kroužky

Velikost od 1,9 – 3 mm se dají výborně kombinovat a vrstvit. To je stále přetrvávající trend. Můžete kombinovat nejen barvy kovu, ale také zvýraznit jeden prsten s kamenem anebo zcela prakticky, upevnit prsten, který se vám na prstu příliš pohybuje.

Také čtete:  [Funkční Návod] Jak nejúčinněji vyčistit stříbro & zlato?

Středně široké prsteny

Velikost od 3,1- 6 mm jsou na ruce výraznější. Často jsou ozdobené kameny anebo ručním rytím. Do prstenů této šíře se již dají vyrýt i osobní vzkazy.

Dominantní prsteny

Dominantní prsteny jsou široké od 6,1-12 mm, tuto velikost už na ruce nikdo nepřehlédne. Bývají většinou zdobeny menšími kamínky nebo rytinou. Jsou skutečně výrazným doplňkem, který zaujme a je zdobný sám od sebe.

Prsteny s kameny jsou a budou stále populární

Mohou to být menší kamínky osázené dokola, ale také kameny zasazené do určitého vzoru. Nikdy neomrzí srdíčko nebo květinový vzor.

Prsteny s jedním velikým kamenem se nejčastěji nosí na prostředníčku

Jsou velmi výrazné a stylové, málokdy se k nim hodí ještě další prsten.

Prsteny ve stylu vintage a secese

…, se na trhu objevují ve stále nových variantách. Při koupi těchto prstenů dvojnásobně platí, že máme rádi zdobnost, originalitu a kvalitu.

I ve světě prstenů se říká, že méně je někdy více. Ruce jsou stále vidět a elegantně ozdobená ruka je vizitkou své majitelky.

Co zvážit před koupí prstenu?

V případě, že jste se rozhodli si koupit prsten, je dobré vědět, zda ho chcete na každodenní nošení nebo jen na příležitostné.

Prstýnky na denní nošení by měly mít tak kvalitní materiál, aby nehrozilo jejich poškození při běžných činnostech.

Pokud se obáváte rýh na prstýnku – jdou opravit v klenotnictví za poměrně přijatelný poplatek. Uvolněný kámen nebo ztráta lesku také.

Při výběru velikosti volte volnější pohyb prstenu na prstu. Prsten nesmí sedět příliš těšně, mohl by způsobovat zdravotní potíže.

Jak pečovat o prsteny

Jak vyčistiti prsten - jak o ně pečovat
Jak pečovat o prsteny

Prsten je krásná ozdoba, kterou jsme si koupili pro radost. Aby vydržela dlouho krásná, musíme se o ni starat.

Prsteny raději sundáváme při práci s chemikáliemi, nevystavujeme je působení krémů na ruce nebo mořské vody. Také při fyzických pracích nebo při sportu je lepší prsten sundat.

Doma o prsteny pečujeme občasným přeleštěním pomocí vaty, která je určena pro čištění zlata a stříbra. Vata může dobře vyčistit i jiné kovy – například ušlechtilou ocel.

Chemické čištění nechte na odbornících, mohlo by dojít k poškození šperku.

Nejlepší způsob uchovávání prstenů v plné kráse je mít kvalitní šperkovnici. Potaženou látkou se samostatnými přihrádkami na prsteny.

Každý prsten ještě můžeme zabalit do látky a sáčku. Zabráníme tak kontaktu s ostatními šperky a prsten bude stále jako nový.

Čas od času můžete nechat prsten vyčistit v klenotnictví, když půjdete někdy kolem. Oživí to jeho lesk a prsten vám zase bude dělat radost.

S prstenem na ruce si ženy vždy připadá více elegantní a sebevědomá.

Naše ruce mluví za nás. Ozdobit je znamená udělat si radost a hezký den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *