Proč je bílé zlato vlastně tak populární?

Odpovězme jednoduše, je to přesně od chvíle, kdy se prstýnek z bílého zlata objevil na ruce princezny Diany. Dnes, o několik let později, kdy je však již bílé zlato velmi populární, se objevilo i při svatbě Kate Middleton. Šlo o velice módní momenty… 

Díky tomu, že žluté zlato je jakýmsi symbolem luxusu a stylové všestrannosti stříbra, se tento kov stal populární volbou na poli snubních a zásnubních prstenů. 

Bílé zlato význam co je to
Výhody bílého zlata

Největším rozhodujícím faktorem je především „jemný stříbrný tón“. Už jen tato barva sama o sobě stačí k tomu, aby k Vašemu – jakémukoli oblečení, které si vezmete – dodávala jednoduchý dodek elegance. 

Ještě zpátky ke klasickému – žlutému zlatu. Většinou mají ženy problém tyhle šperky s něčím zkombinovat. Bílé zlato se proto stalo alternativou zlata. 

Pozor na mýty, že kovy použité k výrobě bílého zlata (většinou jde o zlato a následně ještě jeden další kov) můžou způsobovat potíže s pokožkou.

Není to vůbec pravda.

Spíše jde o to, že koupíte-li si nekvalitní šperky, tzv. napodobeniny resp. „šperky“, jejichž prodejci nedisponují puncovní známkou, může hrozit jejich zčernání. 

Dnes doba pokročila a klenotníci mají navíc povinnost dodržování předpisů a musí se vyhýbat prodejům látek nebezpečných nebo škodlivých. 

Dobře, je tady jedna výjimka. Jedině nikl může u lidí vyvolávat alergické reakce, nicméně dnes se bílé zlato s niklem příliš nekombinuje a alergická reakce tak hrozit nemůže. Pro jistotu se však před koupí podívejte na složení. 

Také čtete:  Zkuste náhrdelník z bílého zlata

Vlastnosti bílého zlata 

Bílé zlato je odolné, zachování jeho krásy snadné a i proto je velmi žádané.  

Celkově je tedy tento „druh“ proslulý tím, že si po desetiletíl uchovává svou „sofistikovanou jiskru“ a jde o velmi nadčasový materiál. 

Stejně jako čisté zlato, tak ani toto neoxiduje ve vlhku nebo vzduchu, takže se nemusíte obávat rzi – koroze. Materiál vydrží i v moři, při každodenních koupelích a vůbec při jakýchkoli běžných – nejen domácích – činnostech.

P.S: Odzkoušeno😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *