Náušnice z bílého zlata

Náušnice jsou oblíbenou součástí zkrášlovací výbavy většiny žen. Existuje nesčetné množství jejich druhů, typů a provedení. Oblíbenou klasikou však stále zůstává zlato. 

Moderní je v posledních letech jeho bílá varianta. Jedná se pouze o módní trend nebo je na něm něco zajímavého?

Většinou když mluvíme o zlatě, máme na mysli typický žlutý kov.

Dnes však není zlato pouze žluté a přesto je to stále zlato. Bílé, ale i růžové nebo modré. Takové odstíny mohou vzniknout, zkombinuje-li se původní žluté zlato s jinými prvky.

Náušnice z bílého zlata

Pokud aktuálně mluvíme o bílém zlatě, přimíchá se do směsi zinek, palladium, nikl nebo platina. Každý ze zmiňovaných kovů má určitou vlastnost, a tak se užívá různě. Kupříkladu pro náušnice z bílého zlata jsou často používány směsi doplněné o nikl nebo zinek. Tyto látky jsou tvrdší a pro výrobu náušnic také vhodnější.

Nikl však u řady lidí vyvolává alergickou reakci, proto se od jeho používání v poslední době často upouští.

Šperky z bílého zlata si rychle získaly oblibu u široké veřejnosti, začaly se vyrábět ve všech možných variantách a dá se říci, že upozadily klasické zlato žluté.

Velké oblibě se těší zejména zásnubní a snubní prsteny, ale také ostatní prstýnky, náušnice, náhrdelníky i náramky

Náušnice z bílého zlata jsou ve velké oblibě v nejrůznějších provedeních

Mohou být prosté, ale i zdobené, osázené kameny

Bílé zlato má také své odpůrce. Ti tvrdí, že je snadno zaměnitelné se stříbrem nebo jinými bílými kovy. Kdo se na šperk z bílého zlata více zaměří, zjistí, že je velmi čirý, lesklý a jeho barva je jasná. Pokud by vedle sebe ležely stejné druhy šperků, třeba náušnic, avšak z různých bílých kovů, určitě by i laik poznal mezi nimi ty zlaté.

Také čtete:  Zkuste náhrdelník z bílého zlata

I přes bílou barvu v nich zůstává často nepatrný odlesk zlatavé, žluté barvy, která je nejen odhalí, ale dodá jim i svou výjimečnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *