Náhrdelníky na 10 způsobů

Líbí se vám náhrdelníky? Tento článek slouží spíš jen pro přehled, jaké všechny typy náhrdelníků existují a jak s nimi naložit:-)

Náhrdelník na krk k tílku nebo šatům na ramínka

Jestli přemýšlíte čím vkusně doplnit svůj letní outfit, pak může být řešením třeba náhrdelník.

Jednoduché a vzdušné letní oblečení, jako jsou tílka či šaty na ramínka skvěle osvěží šperk, který nemusí být ani nijak okázalý.

Náhrdelník k tílku

Jednoduché korálky či krásné perly, řetízek s přívěskem nebo masivnější kousky, splétané i barevné náhrdelníky vždy vytvoří tu správnou parádu. 

Ať už si dáte náhrdelník na krk pouze večer, nebo jej nosíte celý den, neměl by překážet, nebo jakkoli obtěžovat.

Jeho nošení by nemělo být nepříjemné, ba naopak, jedná se o šperk, jenž by měl dělat radost a být potěchou pro oko. 

Jantarový náhrdelník pro děti 

Možná už jste zaregistrovali malé děti v kojeneckém či batolecím věku, jež měly na krku korálky oranžové barvy. Asi jste si řekli, že na tyto ozdoby jsou děti ještě malé.

S největší pravděpodobností se zde nejednalo o ozdobný šperk, ale o jantarový náhrdelník pro děti, který maminky s oblibou používají v době, kdy jejich ratolestem rostou zoubky. Toto období je spojeno se zvýšeným neklidem, nespavostí, pláčem a bolestí.

Jantar jakožto kámen s blahodárnými účinky pomáhá nejen od bolesti zoubků, ale třeba také hlavy.

Napomáhá snižovat horečku a celkově má zklidňující účinek. Pro malé děti jsou vyráběny jantarové náhrdelníky s bezpečnostním pojistným uzávěrem, aby se při jejich nošení nemohly zranit. 

Pánský kožený náhrdelník doplněný o ocelový přívěsek

Nejen ženy jsou oprávněny nosit šperky. Ani mužům se tato móda nevyhýbá a nemusí přitom vypadat jakkoliv zženštile. Jedním z velmi vkusných, osobitých a současně zajímavých šperků určených výhradně pro mužské pokolení je pánský kožený náhrdelník.

Náhrdelníky způsoby nošení
Pánský kožený náhrdelník

Na trhu si jistě přijde na své každý, kdo by si takovýto náhrdelník chtěl pořídit.

Nejtypičtějšími představiteli těchto pánských šperků jsou kožené náhrdelníky doplněné o ocelové přívěsky nejrůznějších tvarů a motivů.

Ty mohou konkrétně něco vyznačovat, nebo jen působit vkusně a být hezké na pohled. Oblíbené jsou přívěsky s náboženskou tématikou, se symboly síly a mužnosti, ale i se znamením zvěrokruhu. 

Korálkové náhrdelníčky se nosí i v dospělosti

Korálky, korále nebo perličky patří mezi nejoblíbenější součásti náhrdelníků. Už v dětství jsme se učili je navlékat a dívenky je pak hrdě nosily na krku či na zápěstích.

Také čtete:  Zkuste náhrdelník z bílého zlata

Obliba ženám zůstala až do dospělosti, a tak se korálkové náhrdelníky stále těší velké oblibě. Konkrétně české jablonecké korálky patří mezi skvosty bižuterie nejen u nás. Spousta žen se ráda kreativně projevuje, proto si náhrdelníky z korálků vyrábí sama.

Není to nic složitého a fantazii se meze nekladou. Náhrdelník pak může být vyroben z jednobarevných, ale i pestrých kousků, z dřevěných korálů či plastových perliček. Korálkové náhrdelníky jistě vždy potěší také jako milý dárek. 

Masivní náhrdelník 

Co se náhrdelníků, jakožto šperků týká, pak zřejmě neexistují žádné hranice. U masivních náhrdelníků si na své přijdou ženy, které vyznávají jednoduchost, eleganci ale i okázalost. Nosit je mohou všechny dámy, které se chtějí zdobit.

masivní náhrdelník
Masivní růžový náhrdelník

Masivní náhrdelník coby zástupce kategorie těch výraznějších může mít tisíce podob, od bižuterie až po drahé kovy zdobené luxusními drahokamy.

Ve většině případů jsou masivní náhrdelníky zdobeny kameny, a to i velkými dominantními, ale i malými třeba ve více řadách či tvořících různé ornamenty. Barevnosti provedení se také meze nekladou, takže lze vybírat dle libosti přesně tak, aby se náhrdelník jednak líbil, ale bylo jej možné sladit i s nejrůznějšími typy oblečení. 

Náhrdelník s křížkem ze zlata nebo stříbra

Křížek na náhrdelníku může, ale současně nemusí symbolizovat příslušnost k určitému náboženskému vyznání. V minulosti tomu tak jistě bylo, dnes však náhrdelník s křížkem může být pouze módním doplňkem bez hlubšího významu.

Ať už jsou důvody pro výběr tohoto typu šperku jakékoliv, vždy křížek na náhrdelníku zaujme. Nemusí jít jen o jednoduchý přívěsek ze zlata či stříbra, ale také o různé varianty, které jsou víc, než jen symbolem.

Neobvykle avšak vkusně vypadají křížky, které jsou umístěny horizontálně a uchyceny dvěma očky k řetízku, velmi efektní jsou také kousky osázené kamínky, či jedním dominantním kamenem ve středu přívěsku. 

Náhrdelník červený vám dodá šťávu

Červená barva obecně vyzařuje velkou energii, ať už ji zvolíme na oblečení či doplňcích, vždy zaujme a outfit jako celek oživí. V případě šperků tomu není jinak. Jestli jste v oblečení spíše konzervativní a volíte neutrální barevné kombinace, pak svému vzhledu dodáte šťávu právě tehdy, zvolíte-li jako doplněk náhrdelník červený.

Také čtete:  Zkuste náhrdelník z bílého zlata
červený náhrdelníK
Červený náhrdelník vás i vašeho muže rozpálí

Může se jednat o prostý řetízek zdobený červeným kamenem, ale také různé varianty červených korálů a masivních šperků s dominantními prvky.

Červené náhrdelníky jsou často tematicky pojaty.

Červená je nejen barva srdce, které se často volí jako přívěsek takovýchto náhrdelníků, ale může být použita i pro tvary, jako jsou třeba vážky, motýli, květiny a další.  

Dámský náhrdelník nikdy nekoupíte ve špatné velikosti

Pokud právě řešíte, jakým šperkem udělat radost své ženě či partnerce, pak vám třeba následující řádky s výběrem pomohou. Ve vitrínách klenotnictví a na stránkách internetových obchodů nalezneme tisíce krásných blyštících se šperků.

Který však může být tím pravým, jež udělá vaší vyvolené radost? 

Pokud vyberete dámský náhrdelník, pak jistě nikdy nešlápnete vedle. Tento šperk totiž ve většině případů nekoupíte ve špatné velikosti, ani by se nemělo stát, že už jeden takový bude dáma vašich snů doma mít. Naprosto originální budete, necháte-li šperk vyhotovit třeba na zakázku a dle svých představ. V tomto případě bude jisté, že žádná druhá stejný náhrdelník na krku nosit nebude. 

Tyrkysový náhrdelník s modrozelenou barvou je velmi přitažlivý

Mnoho náhrdelníků má tyrkysovou barvu, ale jen málo z nich je skutečně tyrkysových. Tyrkys je nerost, který má neprůhlednou, světle modrou až modrozelenou barvu. Používá se již tisíce let ve šperkařství jako doplněk mnohých skvostů.

Tyrkys bývá považován také za nejúčinnější léčivý krystal, který dokáže zotavit duši i tělo. Jeho neobvyklá barva je velmi přitažlivá, a proto je oblíbená nejen na oblečení, ale právě na špercích.

Chcete-li mít ve své sbírce nějaký neokoukaný a originální kousek, pak si určitě pořiďte tyrkysový náhrdelník. Jednoduché, avšak elegantní provedení stříbrného řetízku s moderně tvarovaným tyrkysovým přívěskem může být přesně to pravé, co ve vaší šperkovnici ještě schází. 

Jednoduchý zlatý náhrdelník a okázalý kameny osázený náhrdelník z bižuterie 

V široké nabídce nejrůznějších typů náhrdelníků možná mírně pokulhává stará dobrá zlatá klasika. Bižuterie je cenově dostupná, a tak láká zákazníky na módní výstřelky i klasické kousky. Kdo však uznává kvalitu a přeje si, aby jeho šperk byl stále krásný i za pár let, ten určitě ví, že nic nenahradí náhrdelník zlatý.

Tento cenný kov je využíván pro výrobu všech druhů šperků a samozřejmostí jsou i náhrdelníky nejrůznějších typů. Slavnostní událost se tak bez zlatého náhrdelníku rozhodně neobejde.

Také čtete:  Zkuste náhrdelník z bílého zlata

Pokud se vedle sebe ocitne jednoduchý zlatý náhrdelník a okázalý kameny osázený náhrdelník z bižuterie, jistě je všem jasné, který šperk vyhrává na celé čáře. 

Náhrdelníky z minerálů s blahodárnými účinky

Minerály patří mezi nerosty, které se ve velkém objevují v přírodě. Pro své vlastnosti a příjemný estetický vzhled jsou hojně využívány také pro výrobu šperků. Oblíbené jsou třeba prsteny, náušnice, náramky, přívěsky i náhrdelníky z minerálů.

Těmto kamenům jsou často přisuzovány blahodárné účinky na lidský organismus a je obecně známo, že se konkrétní minerály hodí pro určitá znamení zvěrokruhu. I z toho důvodu jsou často pořizovány šperky právě dle těchto vlastností, a tak se kupříkladu achátem zdobí osoby narozené ve znamení kozoroha, štíra či býka, náhrdelník s opálem se zase hodí pro střelce, vodnáře, rybu a raka. 

Náhrdelníky s přírodními kameny 

Přírodní materiály se v současné době těší velké oblibě. Oblast šperkařství se tomuto trendu nevymyká, proto i zde můžeme hojně vybírat z různých módních doplňků ty, které jsou našemu srdci nejbližší.

Náhrdelníky
Náhrdelník s barevnými kamínky – využijte jejich barev

Velmi krásné a vkusné jsou kupříkladu náhrdelníky s kameny. Existuje jich celá řada a dají se členit jak dle typů kamenů, tak i podle provedení jednotlivých náhrdelníků.  

Efektním doplňkem těchto šperků je kupříkladu achát či jantar, bývá proto často používán jak na šperky z bižuterie, tak i ty vyrobené ze zlata či stříbra. 

Jelikož je přírodním kamenům přisuzována určitá síla a pozitivní vliv na zdraví člověka, pořizují se náhrdelníky z těchto kamenů také za účelem uzdravení. 

Zlatý náhrdelník se zirkony 

Zlatu nelze upřít jeho kouzlo, ať už se jedná o žlutě či bíle zbarvený kov, patří mezi nejoblíbenější materiál, který při nákupu šperků volíme.

Mezi náhrdelníky jsou ty ze zlata velice oblíbené proto, že se dají nosit jak při svátečních okamžicích, tak i při běžném každodenním shonu.

Většinou si k nim vytváříme určité pouto, které je spjato s důležitým životním okamžikem či osobou, která nás obdarovala. Mezi luxusní a samozřejmě nádherné kousky patří zlatý náhrdelník se zirkony.

Elegantní zlaté provedení a třpyt krásných kamenů doslova předurčují tento šperk k tomu, aby byl darován při výjimečné příležitosti a stal se tak vzácnou památkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *