5 metod, jak vyčistit stříbro

Stříbrné šperky čas od času mohou na vzduchu oxidovat a vlivem toho zčernají. Tomuto se bohužel nedá zabránit, proto je potřeba šperky čistit. Tím získají zpět svůj zářivý lesk. Správně zvolenou metodou dosáhnete krásných šperků. Jak tedy vyčistit stříbro a čím?  

Jak a čím vyčistit stříbro? Zkuste čistící prostředky z drogerie

V případě, že si chcete vyčistit stříbro a nechce se vám do zlatnictví, můžete si pomoci sami. V zlatnictví, klenotnictví i drogérii najdete přípravky, které jsou na čištění stříbra přímo určeny. Lze zakoupit speciální roztoky, čistící hadříky nebo vatu na stříbro. Vatičky a hadříky jsou ideální na šperky s kamínky.  

Stříbro jak vyčistit
Jak vyčistit stříbro? Existuje několik „domácích“ způsobů

Sůl a alobal  

Nemáte-li čistící roztok, pomůžete si jednoduše tím co má doma každý a to jsou sůl a alobal. Potřebujete skleněnou nebo plastovou misku, kuchyňskou sůl, alobal, použít místo soli můžete i jedlou sodu nebo kypřící prášek do pečiva.

Misku vyložte alobalem a vlijte do ní vroucí vodu a v ní rozpusťte tři lžičky soli nebo sody do půl litru vody. Do tohoto roztoku vložte stříbrné šperky umyté mýdlem a teplou vodou a nechte je ponořené 30 minut.  

Zubní pasta na stříbro 

Mnoho lidí používá na čištění zubní pastu, která neobsahuje mikrogranule. S její pomocí a také kartáčkem na zuby jemně čistěte šperky, jako byste si myli zuby. Stříbro se díky této metodě rychleji obrušuje, proto ji používejte výjimečně.  

Také čtete:  Pět nejdražších šperků světa

Coca-Cola nejen k pití 

Stříbrné šperky můžete ponořit také do Coca-coly nebo do roztoku vody a octa. Na 1 litr vám stačí lžíce octa, potom do něj šperky vložte na 15 minut. Stříbro po této době vyjměte a opláchněte.  

Zaneste své šperky do zlatnictví  

Jednou z nejjednodušších metod je zanést své stříbrné miláčky na vyčištění k odborníkovi do zlatnictví. Šperky se budou krásně lesknout jako nové. Zlatníci navíc používají šetrnou metodu, která vaše šperky nezničí. Ceny se vlezou do stokoruny. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *