4 důvody, proč nebrat šperky k vodě

Patříte k těm ženám, které si neumí představit být bez šperků i u vody? Přinášíme čtyři důvody, proč nemít šperky u vody. 

No holky, vážně:-) 

Mořská voda může uškodit méně kvalitním šperkům

Zlaté klenoty jsou velmi oblíbené a nejedna žena ráda vytáhne své oblíbené kousky ze šperkovnice. Jdete-li do moře, zlaté šperky si na sobě klidně nechte, mořská voda jim vrátí přirozený lesk. Zvolíte-li si správný klenot, který vás nebude při plavání v moři omezovat, můžete jej bez obav nosit. U jemnějších klenotů si dávejte pozor na kamínkové pláži. Nosíte-li klenoty ze stříbra nebo bižutérii, buďte si jistá, že vám je mořská voda zničí.  

Brát šperky k vodě?
Šperky k vodě – ano, či ne?

V termálech na zlato nebo stříbro zapomeňte 

Jedete-li do termálů, zapomeňte na zlato, stříbro i bižu. Termální voda se s žádnou z těchto složek nekamarádí. Voda v bazénech nebo akvaparcích nemá významnější vliv na zlato. V léčivých, minerálních a termálních vodách však Vaše drahokamy odložte. Tato voda na nich zanechá stopy oxidace. V případě, že si šperk zapomenete odložit, zčerná vám a pak je nejlepším řešením zajít s ním ke zlatníkovi. Bižuterii pak rovnou vyhoďte, tu bychom si měli sundávat i při běžném sprchování. Poničit může termální voda i stříbro.  

Prvně parfémy a laky a až poté ozdoby 

Zlaté řetízky a šperky ztratí vlivem laku na vlasy či parfému svůj lesk, proto se šperky ozdobte až poté, co nanesete parfém i lak na vlasy. Šperky může poškodit také make-up.

Také čtete:  Žluté, růžové a bílé zlato: 3 TOP kombinace

Obzvláště citlivé jsou šperky ze stříbra, které bychom si měli sundávat i při mytí nádobí nebo sportu.  

Děláte to takhle?

Ozdobné kamínky 

Nosíte-li šperky ozdobené kamínky, podle typu může dojít k jejich vypadnutí. U zlatých šperků jsou kamínky usazeny do lůžka a každý kamínek je uchycený do zlata samostatně – krom toho některé eshopy garantují záruky a opravy zdarma v případě vypadnutí. Vlivem vody se vám tedy kamínky neuvolní, ale pokud i přesto, tak například v moři by se Vám těžko ztracené kamínky hledaly.

Z bižutérie se nemusíte obávat šperků z antikorozní chirurgické oceli. Poškodí se pouze mechanicky. U klasické bižutérie jsou kamínky, sklíčka a další prvky pouze nalepené.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *