Proč je bílé zlato tak populární?

Díky sdílení žijeme...

Odpovězme jednoduše, je to přesně od chvíle, kdy se prstýnek z bílého zlata objevil na ruce princezny Diany. Dnes, o několik let později, kdy je však již bílé zlato velmi populární, se objevilo i při svatbě Kate Middleton. Šlo o velice módní momenty…

Díky tomu, že žluté zlato je jakýmsi symbolem luxusu a stylové všestrannosti stříbra, se tento kov stal populární volbou na poli snubních a zásnubních prstenů.

Největším rozhodujícím faktorem je především „jemný stříbrný tón“. Už jen tato barva sama o sobě stačí k tomu, aby k Vašemu – jakémukoli oblečení, které si vezmete – dodávala jednoduchý dotek elegance.

Ještě zpátky ke klasickému – žlutému zlatu. Většinou mají ženy problém tyhle šperky s něčím zkombinovat. Bílé zlato se proto stalo alternativou zlata.

Pozor na mýty, že kovy použité k výrobě bílého zlata (většinou jde o zlato a následně ještě jeden další kov) můžou způsobovat potíže s pokožkou. Není to vůbec pravda. Spíše jde o to, že koupíte-li si nekvalitní šperky, tzv. napodobeniny resp. „šperky“, jejichž prodejci nedisponují puncovní známkou, může hrozit jejich zčernání.

Dnes doba pokročila a klenotníci mají navíc povinnost dodržování předpisů a musí se vyhýbat prodejům látek nebezpečných nebo škodlivých.

Dobře, je tady jedna výjimka. Jedině nikl může u lidí vyvolávat alergické reakce, nicméně dnes se bílé zlato s niklem příliš nekombinuje a alergická reakce tak hrozit nemůže. Pro jistotu se však před koupí podívejte na složení.

Vlastnosti bílého zlata

Bílé zlato je odolné, zachování jeho krásy snadné a i proto je velmi žádané.

Celkově je tedy tento „druh“ proslulý tím, že si po desítiletí uchovává svou „sofistikovanou jiskru“ a jde o velmi nadčasový materiál.

Stejně jako čisté zlato, tak ani toto neoxiduje ve vlhku nebo vzduchu, takže se nemusíte obávat rzi – koroze. Materiál vydrží i v moři, při každodenních koupelích a vůbec při jakýchkoli běžných – nejen domácích – činnostech. PS: Odzkoušeno😉.

Více o tomto druhu zlata se dozvíte zde.

0 komentářů